تا تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور چه مدت طول مى کشد ؟ ۱

تا تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور چه مدت طول مى کشد ؟ ۱

یکی از رایج ترین سوالات که در حوزه بازارهاى مالى مطرح است این سوال است که
“تا تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور چه مدت طول می کشد؟”

در حالی که این یک سوال بسیار طبیعی و واضح برای پرسیدن در مراحل آغاز کار شما است اما از نظر معامله گران با تجربه این سوال بازتاب دهنده ی نیاز به دانش و آموزش است.

همانند بسیاری از چیزها در زندگی، اگر شما بیش‌از حد متمرکز در مقصد (تجارت سودآور) شوید و در مورد مسیر سفر دچار فراموشی شوید ، بینش آنچه را که برای رسیدن به هدف مهم است و چگونگی آن را از دست خواهید داد. بنابراین، این سوال که “چه مدت طول می کشد تا سودآور شویم؟” در واقع یک سوال اشتباه برای پرسش می باشد، در متنهای بعدی سوالات صحیح که شما می بایست در حال حاضر بپرسید و پاسخ به آنها را بیان میکنم:

سوالات صحیح برای پرسش…

یک معامله گر برای تبدیل شدن به سودآوری چه باید انجام دهد؟

این یک سوال بسیار مهم و عملی است.

دلیل آن که این سوال بسیار مهم است به خاطر این است که شما نمیتوانید به یک معامله گر سودآور تبدیل شوید در حالیکه نگران این باشید که “چه مدت …”،
طول خواهد کشید.
تا زمانی که شما در ابتدا کشف کنید چطور به یک معامله گر سودآور تبدیل شوید.

اگر شما نمی دانید که چگونه در بازار به درستی به تجارت بپردازید، هرگز به پولسازی در تجارت نخواهید رسید. بنابراین، آنچه شما باید برای تبدیل شدن به سودآوری انجام دهید این است که اول یاد بگیرید که چگونه به درستی به معامله گری در بازارهاى مالى بپردازید.

سوال
بعدی که شما باید بپرسید این است:

چه چیزی برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور لازم است؟”

این سوال بیشتر با جنبه های ذهنی و روان شناختی تجارت و چگونگی ماهر شدن در آنها سر و کار دارد. معامله گری در بازارهای مالی یک تلاش به شدت انفرادی و روانشناسی است و اگر شما طرز فکر تجاری مناسب ندارید، شما هرگز شانس تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور را نخواهید داشت.

حقیقت این است که همه، آنچه که لازمه ی تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور است را ندارند.
به عبارت دیگر، تجارت برای همه نیست و قبل از اینکه شما واقعا شروع به قرار دادن پول در آن کنید، نیاز به تصمیم گیری در این باره دارید،
اگر شما فکر می کنید مناسب فعالیت در بازارهای مالی میباشید، شما نیاز به صادقانه پاسخ دادن به سوالاتی مانند:

آیا شما برای منظم باقی ماندن در برابر وسوسه دائمی آماده اید؟

آیا شما برای صبور بودن، آن هنگام که واقعا نمی خواهید صبور باشید، آماده اید؟

آیا شما برای پذیرش واقعیت بازار و اینکه بازار به شما یا خواسته هایتان هیچ اهمیتی نمی دهد، آماده اید؟

من می توانم افکار شما را تقریبا بشنوم.
شما همچنان هم به این فکر می کنید “بسیار خب، اینها همه خوب و عالی هستند، اما من هنوز هم می خواهم بدانم که #چه_مدت برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور طول می کشد.”؟!

🗯با انصاف باشید. من به شما بهترین و دقیق ترین پاسخ به این سوال را که بتوانم خواهم داد. پاسخ این است، هیچ #پاسخ قطعی وجود ندارد. به دلیل اینکه #توانایی هر فرد منحصر به فرد است.

من می دانم که این پاسخ ممکن است آنچه شما می خواهید بشنوید و یا آنچه شما را به خود برای شروع به خواندن این مقاله جذب کرد، نباشد اما این #حقیقت_صادقانه است و هر کسی به شما غیر از این را می گوید، نمی داند که درباره ی چه چیزی صحبت می کند و یا اینکه در تلاش است تا از شما #کلاهبرداری کند.

🗯بنابراین، چه مدت طول می کشد تا شما تبدیل به یک معامله گر سودآور شوید به طور کامل #بستگی، به شما دارد.

📍برخی از افراد آسان تر و راحت تر از دیگران #مفاهیم و #مطالب تجاری را می فهمند و #درک می کنند. این درست است که برخی از مردم با مغزی که مخابره ی بهتر برای تجارت و تمام مشکلات ناشی از آن را دارد، نسبت به دیگران به دنیا می آیند
اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید به یک #معامله_گر سودآور تبدیل شوید اگر شما به طور #طبیعی در #تجارت با #استعداد نیستید
. آن فقط به این معنی است که شما ممکن است به #مطالعه بیشتر و #زمان بیشتر از دیگر معامله گران نیاز داشته باشید.

🗯🗯 #حرص و #طمع و #ترس ، شما را در بازار از بین میبرد!

#طرز_فکر تا زمانی که شما را وادار به #پرسش و نگرانی در مورد این سوال کند که “چه مدت طول میکشد تا زمانی که من تبدیل به یک معامله گر سودآور شوم؟”
یک طرز فکر بسیار #محدود میباشد که به توانایی های شما برای #رشد و #موفقیت در تجارت آسیب میزند.

🗯این سوال “چه مدت …” تا زمانی که
شما تبدیل به سودآور واقعی شوید تنها منجر به یک چیز می شود، #حرص و #طمع و #ترس.

📍زمانی که شما بیش از حد روی این تمرکز می کنید که “چه زمانی من سودآور خواهم شد؟” (در اصل #حریص و بی #صبر بودن)، باعث می شود شما مرتکب #اشتباهات رایج مانند معامله کردن بیش از حد معمول و ریسک بیشتر از آنچه که شما باید در هر تجارت رعایت کنید، شوید. این اشتباهات در واقع سبب از دست دادن پول و روحیه برای شما می شود و شما را بسیار #دورتر از #هدف خود که تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور است ، قرار می دهد.

💎💎بنابراین میبینید که تمرکز بر مقصد (بودن یک معامله گر سودآور) در واقع باعث
میشود که شما به یک #معامله_گر زیان ده تبدیل شوید، در حالی که #تمرکز بر #یادگیری در واقع یعنی #چگونه می توانید به یک معامله گر سودآور تبدیل شوید، باعث می‌شود شما به مقصد برسید و این سوال که چقدر طول میکشد، برای شما بی ربط میشود.✌️اخطار:

هدف اصلی ا fxtime.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و ... در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.اخطاریه تا زمان غیر قانونی بودن فعالیت فارکس در ایران معتبر می باشد