چه مواقعی بهتر است معامله انجام ندهید

چه مواقعی بهتر است معامله انجام ندهید

معامله کردن یا نکردن ؟ مساله این است

معامله از خانه و داشتن وقت بیشتر برای تماشای نمودارها و اخبار بازار لزوماً به معنای این نیست که شما باید تنظیمات بیشتری برای ورود به ترید انجام بدهید.

عملکردهای قیمت در #فارکس اغلب سریع و هیجان انگیز هستند و فکر از دست دادن یک معامله سودآور باعث می شود معامله گران برای استفاده از فرصت ها همیشه به حالت آماده باش قرار داشته باشند.

جک شواگر نویسنده Market wizards در مصاحبه ای عنوان کرد:

” معامله گرانی که روش شناسی خوبی دارند ، حتی در زمان بیکاری به ندرت سراغ معاملاتی می روند که فاقد معیارهای مناسب هستند ”

یک مطالعه علمی تأیید کرد که چالش “انجام هیچ کاری” بخشی از خصوصیات انسانی را نشان می دهد.

در آزمایشی به افراد اجازه داده شد تصمیم بگیرند که هیچ کاری انجام ندهند و با افکار خود تنها بمانند یا به خودشان یک شوک الکتریکی خفیف بدهند، این مطالعه نتیجه گرفت که

“به نظر می رسد اکثر مردم ترجیح می دهند کاری انجام دهند ، حتی اگر این کار #منفی باشد. ”

در اینجا پنج مورد ارائه شده است که چه زمانی بهتر است معامله انجام #ندهید:

۱٫ احساس بی حوصلگی و ناآرامی می کنید
اگر پس از اینکه همه سریالهای مورد علاقه خود را تماشا کردید و برای بار بیست و یکم سر یخچال رفتید، ورود به یک معامله فقط برای سپری کردن وقت کار درستی نیست.
مگر اینکه معامله خاصی مطابق با معیارهای آزمایش و بررسی شده شما باشد، وگرنه به هیچ وجه سرمایه خود را که به سختی به دست آورده اید برای معاملات ضعیف و با احتمال موفقیت پایین ریسک نکنید.
۲ استراتژی شما برای محیط فعلی بازار مناسب نیست
استفاده از استراتژی پیرو روند در یک بازار با دامنه محدود، مانند فشار دادن یک میخ مربع در یک سوراخ گرد است. نه تنها این کار نشدنی است ، اگر زیادی تلاش کنید احتمالا به خودتان آسیب خواهید رساند.
اگرچه استفاده از فرصتهای مختلف بازار بخش مهمی از فرآیند تبدیل شدن به یک معامله گر پیوسته سودآور است، داشتن یک برنامه عملی و واضح قبل از اجرای تنظیمات به همان اندازه اهمیت دارد.
این یعنی سطح ورودی و خروج از معاملات بر اساس اصول استراتژی شما تعیین شده و مشخص کنید چه شرایطی موجب نامعتبر شدن ایده معاملاتی شما خواهد شد.
اگر در یک فضای ناآشنا در بازار معامله می کنید ، این کار ساده ای نخواهد بود؟
۳٫چندین معامله ناموفق پشت سرهم داشته اید
آیا تاکنون در مورد معامله انتقامی چیزی شنیده اید؟ این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که فرد چندین معامله نا امید کننده داشته تلاش می کند تا با عملکرد تهاجمی تر در معاملات بعدی ، این ضررها را جبران کند.
این امر به دو دلیل اصلی برای حساب شما خطرناک است : یک، این امر موجب می شود اصول معاملاتی خود را نادیده بگیرید، دوم اینکه اگر ایده معاملاتی شما اشتباه باشد علاوه بر ضرر مالی ، اعتماد به نفستان نیز آسیب خواهد دید و در یک موقعیت #بازنده بازنده قرار می گیرید.
و اینگونه فقط چاله ای که در آن گرفتار شده اید را عمیق تر خواهید کرد.

۴٫نوسانات موجود در بازار زیاد است و توانایی بررسی همه آنها را ندارید
البته همیشه مقداری عدم قطعیت در بازار وجود دارد، اما بعضی مواقع نوسانات بیش از میزانی است که به آن عادت داشته اید.
اگر احساس می کنید که نمی توانید با حرکتهای بازار همگام شوید یا قادر به دنبال کردن عناوین خبری تغییر دهنده احساسات بازار نیستید، می توانید برای مدتی از معاملات فاصله گرفته و فقط عملکرد قیمت را مشاهده کنید.
هیچ ایرادی ندارد که تحقیقات بیشتری انجام دهید تا بتوانید ریسک های محاسبه شده تری انجام دهید.
نگران نباشید، فرصت های رشد حساب معاملاتی شما هیچ وقت تمام نخواهند شد!

دسته‌بندی نشده