بازارهای مالی و CPI آموزشی

بازارهای مالی و CPI آموزشی

حرکات قیمت کالا و خدمات بر اوراق با درآمد ثابت تأثیر می‌گذارد.

با افزایش قیمت، درآمد اوراق بی‌ارزش می‌شود و بازدهی سالانه کاهش می‌یابد.

تورم بر روی صاحبان اوراق بدهی و بازنشستگان و کارمندان تأثیر زیادی دارد.

بسیاری از این افراد با افزایش تورم شاهد کاهش قدرت خرید خود هستند

نوسانات قیمت برای بازار سهام نیز بد است.

در یک اقتصاد رو به رشد انتظار این است که #تورم در یک دامنه مشخص ثابت باقی بماند.

اما با افزایش قیمتِ مواد اولیه، تولیدکنندگان شاهد کاهش سود خود هستند.
از سوی دیگر #رکود یک نشانه بد از کاهش تقاضای مصرف‌کننده است.

در این حالت تولیدکنندگان مجبور به کاهش قیمت‌ها برای ادامه روند فروش هستند اما لزوماً منابع تولیدی کاهش قیمت را تجربه نکرده‌اند.

حفاظت از دارایی در مقابل تورم

خوشبختانه با رشد بازارهای مالی ابزارهای زیادی برای کمک به سرمایه‌گذاران جهت حفاظت از دارایی‌هایشان در مقابل تورم طراحی‌شده است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، سپرده‌های بانکی از این نمونه‌ها هستند و می توانید اوراق قرضه تحت حمایت تورم TIPS را خریداری کنید.

علاوه براین برخی از بورس‌های بین‌المللی، قرارداد آتی بر روی شاخص CPI را ارائه می‌دهند که ریسک تورم را پوشش می‌دهد.

این قراردادها همچنین اطلاعات مفیدی در مورد اجماع بازار برای قیمت ها در آینده ارائه می دهند.

همچنین بسیاری از مردم دارایی‌هایی را در منزل خود نگه می‌دارند که به‌خوبی ریسک تورم را پوشش می‌دهند.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات نیز نه‌تنها ریسک تورم را پوشش می‌دهد بلکه یک بازده مناسب هم برای صاحبان خانه به ارمغان می‌آورد.

برخی خدمات نیز برای کمک به افراد دارای حق تقدم درنظر گرفته شده است.

#رهن معکوس یکی از این موارد است.

در رهن معکوس، فرد در ازای دریافت مبلغی بصورت ماهیانه، مالکیت خانه خود را پس از فوت شدن در اختیار بانک یا موسسه مالی پرداخت کننده قرار می دهد؛ مالکیت خانه در زمان حیاتش متعلق به اوست و با پرداختی ماهیانه هزینه زندگی وی تامین خواهد شد.

با این حال، این کار لزوما یک راه حل کامل نیست. اگر مبلغ پرداختی ماهیانه همسو با تورم رشد نداشته باشد ، فرد مجددا در معرض ریسک تورم قرار خواهد گرفت.

جمع‌بندی

شاخص قیمت مصرف‌کننده احتمالاً مهم‌ترین شاخص اقتصادی و شناخته‌شده‌ترین معیار برای تعیین تغییرات هزینه‌های زندگی است، همان‌طور که تاریخ نشان می‌دهد، اگر بزرگ و سریع باشد، می‌تواند زیان‌آور باشد .

شاخص CPI برای تنظیم حقوق، مزایای بازنشستگی، معافیت مالیاتی و سایر شاخص‌های اقتصادیِ مهم استفاده می‌شود.

این شاخص، اطلاعاتی در مورد آنچه ممکن است در بازارهای مالی رخ دهد در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد، که روابط مستقیم و غیرمستقیم باقیمت مصرف‌کنندگان را نشان می‌دهد.

با دانستن وضعیت قیمت مصرف کننده ، سرمایه گذاران می توانند تصمیمات مناسبی را برای سرمایه گذاری بگیرند و با استفاده از سرمایه گذاری های مانند TIPs ، از دارایی های محافظت کننداخطار:

هدف اصلی ا fxtime.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و ... در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.اخطاریه تا زمان غیر قانونی بودن فعالیت فارکس در ایران معتبر می باشد
دسته‌بندی نشده