اعتماد به غرایز در معاملات فارکس


آیا تا به حال در شرایطی قرار گرفته اید که حرکتهای یک جفت ارز را حدس زده باشید اما شجاعت وارد شدن به معامله را نداشته باشید؟

و یا هنگامی که قیمت جفت ارز به نحوی که پیش بینی می کردید جلو رفت از اینکه به #غرایز خود اعتماد نکرده اید احساس #پشیمانی کرده اید؟

هر معامله گر باتجربه ای احتمالا چنین شرایط دشواری را تجربه کرده و از خود پرسیده است که :

آیا معامله کردن براساس حدس و گمان و غرایز کار درستی است یا خیر؟

همه ما می دانیم که بارها تاکید شده است که براساس احساسات و توهمات وارد معامله نشوید.

البته، منظور من این نیست که همه تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال را دور بیندازید و تنها بر غرایز خود تکیه کنید.

شما نمی توانید فقط با تکیه بر احساسات خود و بدون بررسی های اولیه وارد معامله بشوید، اما پس از تجربه بسیار در زمینه معاملات، معامله گر به نوعی بینش دست پیدا می کند که به آن احساس ” #پیشبینیبازار” گفته می شود.

این یعنی زمانی که شما به اندازه کافی در معامله ماهر شده اید و می توانید با حرکتهای بازار بسیار هماهنگ بوده و در هر شرایطی به راحتی می توانید تشخیص بدهید که چه تنظیماتی را باید انجام بدهید تا شانس موفقیت شما بیشتر بشود.

این بینش با تجربه های معاملاتی شما در طول زمان به دست می آید. اگر تمرینات زیادی انجام داده باشید به تدریج می توانید به راحتی پیش بینی کنید که عملکرد بازار در شرایط مختلف چگونه خواهد بود، و خواهید توانست حرکتهای قیمت در آینده را پیش بینی کنید.

معامله گران فارکس معمولا تمایل ندارند براساس احساسات و حدس و گمان وارد معاملات بشوند. درصورتیکه شما نیز اینگونه هستید، بهتر است به برخی حدس و گمانهای خود اعتماد کرده و وارد معاملات بشوید.

این به شما کمک می کند تا به تدریج نسبت به بینش معاملاتی خود اطمینان بیشتری کسب کرده و بتوانید از طریق آن کسب درآمد کنید.

شما همچنین می توانید با توجه به احساس خود نسبت به عملکرد قیمت وارد معاملات کوچکی بشوید.

فقط به خاطر داشته باشید که مدیریت ریسک مناسب را انجام داده و در صورتی که عملکرد قیمت در جهت پیش بینی شده شما حرکت نکرد برنامه ای برای خروج داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *