تولد یک بروکر نما و کلاهبرداری فارکس

سالها پیش که هنوز فارکس در ایران زیاد شناخته شده نبود و سطح اطلاعات عموم جامعه در مورد این مارکت بسیار پایین بود جرقه های اولین نقشه برای سوء استفاده از این کم بود دانش عمومی توسط تعدادی آی بی های قدیمی در شهر مشهد خورده شد.حدودا ۱۰ سال قبل این گروه با یک پدیده عجیب در بازار طلای مشهد و تهران مواجه شد و آن این بود که برخی از آی بی های رقیب با ساختن حساب های دمو و نشان دادن آن به شکل اکانت های ریل به بازاریان دلارهای ایشان را میگرفتند و حتی از جیب سود های این بازاریان را برای جلب اعتماد میدادند و در نهایت نیز بسته به میزان زرنگی و برنامه ریزی با مبالغی بالا ایران رو ترک میکردند .

از این رو این گروه به این فکر افتاد که بجای ایجاد حساب های دمو، یک بروکر کاغذی و یا یک وایت لیبل با متاتریدر اختصاصی با کمترین هزینه در حدود پنج هزار دلار تاسیس کند و در این بازار حساب های ریل خود ساخته را به بازاریان از همه جا بی خبر بدهد. این گروه در مشهد زیر سایه نام شرکت فرابورسی سهمیران دور هم جمع شدند و در بازار ایران و افغانستان شروع به کار کردند، نفر اصلی این گروه که کار های اجرایی را بر عهده داشت امید.آ بود و در اینجا از نام بردن بقیه این افراد خود داری می کنیم.اما مغز متفکر این ماجرا آقای ب.ب بود (حتما این را به خاطر بسپارید چون بسیار مهم است) . برای اینکه نیازی به مشتریان ریتیل و چند صد دلاری هم نداشتند و نمیخواستند مشکلی برایشان ایجاد شود گزینه دمو را حذف کردند. از حدود نه سال پیش این گروه و شرکت به نام maketp تغییر نام دادند و بروکر دلتا اف ایکس را تاسیس کردند.
خود که سالها آی بی بروکر های با سابقه دیگر بودند، به ناگهان تبدیل به آی بی بروکر خود ساخته شدند. بروکر خود ساخته دلتا بدون نیاز به اینکه نیازی به نشان دادن اکانت های دمو به دیگران داشته باشد در بازار های طلا در تهران و مشهد و کابل و هرات مشغول به کار شد و تمام این سالها پول واریزی در جیب آقایان رفت و هر از گاهی سود های نمایشی از جیب پرداخت شد. این چند نفر اکثرا یا به کشورهایی مثل اتریش و امارات مهاجرت کردند یا خانواده را به این کشورها فرستادند و خود برای حفظ جبهه در ایران ماندند . حالا هم با ایجاد چند کانال موجه در تلگرام که همگی هم را تایید میکنند، جبهه جدیدی را ایجاد کرده اند. بروکر نیوز، رادیو فارکس، میک تی پی، ایران وال استریت و بسیاری گروه و کانال دیگر متعلق به این گروه هستند و یا با قراردادهایی در اختیار این گروه قرار گرفته اند. تا کنون بیش از پنج بروکر با نام جدید ایجاد کرده اند، که از آن جمله بروکر های اف ایکس پارامونت بوده که هر کدام بدلایلی در جذب افراد ناکارامد بوده اند. حالا هم با یک نقشه دو ساله و جذب چهره های موجه سعی میکنند بازار فارکس ایران را تحت تاثیر قرار دهند. برنامه اصلی این گروه تخریب است و هم اکنون با کمک شرکا در maketp و خانواده این افراد در اتریش در حال آماده سازی یک محل و یک سناریو برای نشان دادن یک دفتر به اسم دلتا اف ایکس هستند. با چاپ چند تابلو و بنر و نشان های فلزی یک دفتر موجه و موقت در اتریش خواهند ساخت و به شما عزیزان نشان می دهند.
قدیمی های این بازار و زخم خورده های این اشخاص به خوبی کل ماجرا را درک کردند که چه مبالغ هنگفتی را آقایان به جیب زدند. پرونده های کلاهبرداری های همین چند نفر بزرگترین ضربه ها به بازار فارکس ایران زده و باعث ممنوعیت آن شده است و جالب اینکه در همان سال نود آقای امید.آ با بورس نیوز مصاحبه کرده و به شدت از بسته شدن فارکس دفاع کرده، در حالی که همون موقع بزرگترین پرونده کلاهبرداری فارکسی به نام ایشون در مشهد و تهران باز بوده و البته در افغانستان هم چند پرونده مالی سنگین بر علیه این افراد همچنان باز است. علت دفاع ایشون از این ممنوعیت هم این بوده که از همین قانون در دادگاه برای ساکت کردن شاکیان و گرفتن تخفیف و رضایت استفاده کردند.

❌این کلاهبرداری های گسترده و ساختن بروکرهای جعلی که باعث بدبخت شدن هزار نفر در ایران شد و شکایات متعددی به مراجعه قضایی در این باره صورت گرفت باعث شد سر انجام در سال ۹۰ فعالیت فارکس در ایران غیر قانونی اعلام شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *