راهکاری جهت سود ده شدن

بهتره مختصری از کلیاتِ اتفاقاتی که در چارت های فارکس میفته رو باهم دوره کنیم:

۱- افت و خیز قیمت ها به دلیلِ نیاز بوجود میاد، نیازِ کی؟ نیاز مجموعه ای که مارکت مُووِرهای اصلی این بازارن، خب اینا کی یا چی هستن؟ اینا چند شرکت و موسسه ی خصوصی هستن از کل دنیا، بله خصوصی! هیچ ربطی به دولت ها و بانک های مرکزی نداره!
قبلا در این مورد ۲ تا ویدئو برای بعضی از دوستان ارسال کردم

۲- وقتی ما از نیاز این موسسات و شرکت ها خبر نداریم پس قطعا نمیدونیم نرخِ مرجعی که توسط اونا ثبت میشه چه عددیه و بنابراین نمیدونیم قیمت قراره بالا بره یا پایین!

۳- با این اوصاف ۳ راه بیشتر نداریم، یا باید تمام اون موسساتِ تعیین کننده ی نرخ مرجع رو بشناسیم
(که تعدادشون ۲ رقمی و یا نهایتا کمتر از ۱۵۰ تاست)
و در مورد نیازها و برنامه های آیندشون اطلاعات داشته باشیم تا بتونیم پیش بینیِ نسبتا درستی از بالا و پایین شدن چارت داشته باشیم
( که همچین کاری بنا به دلایل زیادی تقریبا محاله)
یا بعنوان دومین راهکار باید فرمولی کشف کنیم که بتونه نقطه ی آغازِ یک روند و همچنین مقصدِ اون روند رو تشخیص بده تا بتونیم از این بازار سود کسب کنیم
(که اولین تلاش ها در اینگونه نگرش توسط شخص ابوناچی انجام شده و در سال ۲۰۱۰ اولین نسخه از این نوع نگرش توسط ابوناچی ارائه شده و پارسال هم سیستم جدیدتری توسط ایشون معرفی شده که هر دوی این سیستم ها علاوه بر شگفت انگیز بودنشون در پیش بینیِ ساپورت و رزیستنس ها نتونستن موثر باشن)

و راهکار سوم هم اینه که ۲ راهکار قبلی رو فراموش کنیم و به دور از تمامی ادعاها و گُنده گویی ها و تبلیغات عجیب و غریب و توضیحات مرموز و … ، خودمون رو به علم آمار متکی کنیم و در یک تایم فریم مشخص، دنبال اَشکال یا الگوهایی باشیم که تکرارپذیریِ بیشتری دارن، البته این اَشکال هر چی سابقه ی طولانی تری داشته باشن قطعا معتبرترن، مثلا فرض کنید توی بک تست های ده ساله ای که روی چارتِ ی سیمبل خاص انجام دادیم، شکلِ خرچنگِ دریایی بیشتر به چشم میخوره! خب چاره ای نداریم جز اینکه صبر کنیم تا مجددا شکل خرچنگ دریایی تولید بشه و اونوقت وارید ترید بشیم، با توجه به علم آمار اگه از هر ۱۰ باری که خرچنگ دریایی تولید میشه و ما وارد ترید میشیم، ۶ بار پیش بینی ما درست باشه و ۴ بار هم غلط، با در نظر گرفتن نسبتِ ریسک به ریوارد یک به یک، میتونیم بگیم برنده ایم، اما آیا همچین کاری اصولا ارزش این رو داره که پولمون رو در حالت خواب بذاریم و اینهمه مثبت و منفی تجربه کنیم تا پایان یک دوره مثلا به برآیند ۲+ برسیم؟!
تشخیص اینکه آیا انجام همچین کاری ارزشش رو داره و از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر هست یا نه دیگه به عهده ی خودتون!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *