🔴🚿 تحلیل فاندامنتال✖ پنجش

🔴
🚿 تحلیل فاندامنتال
✖ پنجشنبه ۱۰ آبان- ۱ نوامبر

🔯 کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی انگلستان – ساعت ۱۶:۰۰ به وقت تهران

🔱 امروز توجه اصلی معامله گران پوند به نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان خواهد بود. بانک مرکزی انگلستان علاوه بر انتشار گزارش سیاست‌های پولی، گزارش فصلی تورمی را هم منتشر خواهد کرد. هیچ کس انتظار تغییر نرخ بهره را ندارد، اما اگر برآوردهای اقتصادی و تورمی بانک مرکزی انگلستان تغییر کنند، پوند به شدت نوسان خواهد کرد. پوند انگلستان در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر سقوط کرده است. انتظار می‌رود که کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی انگلستان (سخنرانی Carney) و گزارش فصلی تورمی مسیر بعدی پوند را مشخص کنند.

🔱 تا قبل از انتشار اخبار مربوط به BREXIT و توافق انگلستان و اتحادیه اروپا بر سر دسترسی مؤسسات مالی انگلستان به بازار اتحادیه اروپا، GBPUSD روند نزولی داشت. این یعنی بازار نسبت به نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان بدبین بود. به خصوص که از نشست ماه سپتامبر بانک مرکزی تا امروز شاخص‌های اقتصادی انگلستان ضعیف بودند. با این وجود اگر به عملکرد شاخص‌های اقتصادی کلی نگاه کنیم، وضعیت اقتصاد انگلستان خوب است. نرخ بیکاری در پایین‌ترین سطح قرار دارد و تورم هم در بالای هدف ۲ درصدی بانک مرکزی انگلستان قرار دارد. این در حالی است که نرخ رشد دستمزدها هم سیر صعودی دارد.

🔱 در نشست فصلی قبلی بانک مرکزی انگلستان، نرخ بهره افزایش یافت. اما پوند در واکنش به افزایش نرخ بهره سقوط کرد. چون‌که بانک مرکزی به صراحت اعلام کرده بود که برنامه‌ای برای افزایش مجدد نرخ بهره در آینده نزدیک ندارد. حتی رئیس بانک مرکزی انگلستان سناریوهایی را مطرح کرد که در آن شاید به کاهش نرخ بهره هم نیاز باشد. مهم‌ترین نگرانی بانک مرکزی انگلستان، مذاکرات BREXIT است. اگر انگلستان با اتحادیه اروپا به توافق نرسد، نرخ بهره کاهش خواهد یافت. اما باید توجه داشت که با شروع معاملات بازارهای آسیایی، اخبار مثبتی هم از BREXIT منتشر شده و GBPUSD بازگشت صعودی خوبی را ثبت کرده است.

🔱 اگر امروز رئیس بانک مرکزی انگلستان حرفی از احتمال کاهش نرخ بهره نزند و یا نسبت به BREXIT خوش‌بین باشد، می‌توان به ادامه بازگشت صعودی پوند خوش‌بین بود. اما اگر برآوردهای اقتصادی بانک مرکزی با تعدیل منفی همراه باشند و بانک مرکزی هنوز نگران اوضاع باشد، حرکات صعودی پوند محدود خواهد بود. بایستی توجه داشت که محرک اصلی پوند، اخبار مربوط به BREXIT است و رفتار بانک مرکزی انگلستان هم به آینده این مذاکرات بستگی دارد. دستیابی به توافق نهایی BREXIT، بانک مرکزی را وادار به افزایش نرخ بهره خواهد کرد، که بدون شک خبر خوبی برای پوند خواهد بود.

📺 جستجو: #فاندامنتال #BREXIT #GBPUSD #اقتصاد_انگلستان #بانک_مرکزی_انگلستان #تحلیل_بنیادی #تحلیل_فاندامنتال #تورم #نرخ_بیکاری #پوند

📃 @IBOChannel
👝 @IranBourseOnline
🔳

دسته‌بندی نشده