روز پنجشنبه نشست تعیین نرخ بهره به پایان خواهد ر

روز پنجشنبه نشست تعیین نرخ بهره به پایان خواهد رسید. نشست این هفته فدرال رزرو آمریکا شامل کنفرانس مطبوعاتی نمی‌شود. یعنی رئیس فدرال رزرو آمریکا سخنرانی نخواهد کرد. انتظار می‌رود که نرخ بهره آمریکا بدون تغییر در ۲٫۲۵ درصد باقی بماند، اما اشاره بانک مرکزی آمریکا به افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر می‌تواند برای بازار مهم باشد. داده‌های اقتصادی اخیر آمریکا خوب بوده‌اند و از چهارمین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سال ۲۰۱۸ حمایت می‌کنند. با این حال ترامپ فدرال رزرو را تحت فشار قرار داده تا از افزایش سریع نرخ بهره خودداری کند، به خصوص که بازار سهام آمریکا اخیراً در واکنش به بهبود انتظارات نرخ بهره‌ای بازار سقوط کرده بود. هر گونه تغییر در دیدگاه‌های فدرال رزرو نسبت به آینده بازار کار آمریکا و تورم واکنش قوی بازار را در پی خواهد داشت.

جمعه

UK GDP

شاخص تولید ناخالص داخلی انگلستان

انگلستان مدتی است که تصمیم گرفته تغییرات رشد اقتصادی را به طور ماهانه منتشر کند، اما این هفته علاوه بر انتشار تغییرات ماهانه GDP، داده‌های فصلی هم منتشر خواهند شد.

US PPI

شاخص بهای تولیدکنندگان آمریکا

تورم بخش تولیدی به مرور زمان به تورم بخش مصرف‌کنندگان سرایت می‌کند. در ماه سپتامبر، شاخص کل و خالص تورم بخش تولیدکنندگان آمریکا رشد ماهانه ۰٫۲ درصدی را ثبت کردند. انتظار می‌رود که این بار هم رشد مشابهی را شاهد باشیم.

US Consumer Sentiment

شاخص تمایلات و انتظارات مصرف‌کنندگان آمریکا

دانشگاه میشیگان ارزیابی خود از انتظارات و تمایلات مصرف‌کنندگان آمریکا را روز جمعه منتشر خواهد کرد. شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا که توسط CB تهیه می‌شود، اخیراً به بالاترین سطوح تاریخی رسیده است. به همین دلیل تحلیلگران نسبت به رشد شاخص دانشگاه میشیگان خوش‌بین هستند. توجه داشته باشید که شاخص روز جمعه، ارزیابی اولیه‌ای برای ماه نوامبر است.

دسته‌بندی نشده