• دسته‌بندی نشده

🔫 #ظریف: بازگشت #ترامپ به #برجام می توان

🔫 #ظریف: بازگشت #ترامپ به #برجام می تواند امکان #مذاکره را ایجاد کند
پیشنهاد ترامپ برای مذاکره مستقیم با ایران یکی از موضوعاتی بود که خبرنگار نشریه اشپیگل آلمان به آن پرداخت و ظریف گفت: «اگر مذاکره مستقیم در سطح ارتباط عمومی باشد، باید توافقی را به دنبال داشته باشد اما هم اکنون توافقی داریم که برای آن ۱۲ سال مذاکره کردیم .
ظریف افزود: ما ساعت ها در سطح وزرا مذاکره کردیم که در تاریخ ایران و آمریکا بی‌سابقه است. اکنون ترامپ همه چیز را نابود می کند. چه کسی تضمین می دهد که او به توافق دیگر پایبند می‌ماند. ما بار دیگر وقت‌مان را برای مذاکره مستقیم هدر نمی‌دهیم.
ظریف بازگشت ترامپ به توافق هسته‌ای با ایران را گامی ضروری دانست که می تواند امکان مذاکره را ایجاد کند.
🔳آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت ایران به چیزی بیشتر از تهدید نیاز دارد
اشپیگل همچنین درباره تحریم‌های بیشتر آمریکا علیه ایران در ماه نوامبر و امکان به صفر رساندن صادرات نفت این کشور و نیز تهدید «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز از ظریف پرسید و اینکه آین موضع‌گیری نوعی اعلان جنگ به آمریکا خواهد بود.
🔳 ظریف گفت که روحانی از شرایطی صحبت کرد که آمریکایی‌ها بتوانند صادرات نفت ایران را قطع کنند و افزود: «ما معتقدیم که چنین چیزی رخ نخواهد داد و ایران همچنان به صادرات نفت ادامه می‌دهد و اگر آمریکا می‌خواهد مانع از فروش نفت ایران شود به چیزی بیشتر از تهدید نیاز دارد که در این صورت شرایط کاملا متفاوتی خواهیم داشت.»
@price_dollar

مطالب مرتبط