دستورات پندینگ (Pending) چه تأثیری بر عملکرد معامله‌گر دارند؟

در بازار فارکس تقریباً هر روز فرصتی برای معامله وجود دارد. اگر چند بازار را هم‌زمان زیر نظر داشته باشید، روزانه چندین فرصت معاملاتی خوب در بازار فارکس در انتظار شما خواهد بود. اما معامله گران بازار فارکس نمی‌توانند همیشه پشت سیستم باشند و بازار را رصد کنند تا فرصتی برای معامله پیدا کنند. یکی از اشتباهات رایج معامله گران تازه‌کار هم همین است! بیش از حد به نمودارها نگاه می‌کنند و زمان زیادی را تنها با نگاه مستمر به بازار تلف می‌کنند. حتی این مسئله می‌تواند باعث شود تا معامله گران از سطوح فعلی و پیش از تشکیل سیگنال وارد معامله شوند.
برای برطرف کردن این مشکل باید از فناوری‌های موجود استفاده کرد. اگر معامله‌گر با نرم‌افزار متاتریدر به خوبی آشنایی داشته باشد و بتواند از دستورات پندینگ استفاده کند، می‌تواند عملکرد معاملاتی خود را بهبود بخشد و زمان زیادی را بی خودی در پشت سیستم تلف نکند.

مزایای استفاده از دستورات پندینگ (Pending)

به طور خلاصه می‌توان گفت که دستور پندینگ نوعی دستور است که به جای اجرای معامله از قیمت‌های فعلی بازار، معامله را از سطوح دلخواه اجرا می‌کند. البته به شرطی که بازار به آن سطوح برسد. شاید قیمت فعلی اونس طلای جهانی ۱۵۱۰ دلار باشد و شما بخواهید از ۱۵۳۰ دلار وارد معامله خرید شوید. یک روش برای اجرای این معامله این است که پشت سیستم منتظر بمانید تا بازار به بالای ۱۵۳۰ دلار عبور کند، راه دیگر آن هم این است که یک دستور پندینگ خرید در بالای ۱۵۳۰ دلار ایجاد کنید. در این صورت می‌توانید به جای وقت تلف کردن در پشت سیستم، به کارهای دیگر خود برسید. برای آشنایی بیشتر با جزئیات دستورات پندینگ لطفاً این مقاله را مطالعه کنید.

دستورات پندینگ نوع Stop هم‌زمان با تائید قدرت مومنتوم بازار اجرا می‌شوند

فرض کنید که می‌خواهید از دستور پندینگ نوع Stop استفاده کنید. این نوع دستور زمانی به کار می‌رود که شما انتظار شکست مقاومت یا حمایت خاصی را داشته باشید. به همین دلیل وقتی‌که دستور Buy Stop را در بالای مقاومت یا دستور Sell Stop را در زیر حمایت قرار می‌دهید، می‌توان گفت که این دستور زمانی اجرا خواهد شد که قدرت خریداران یا فروشندگان به طور قابل‌توجهی تقویت شده باشد. شکست مقاومت می‌تواند تأییدی از قدرت خریداران باشد و شکست حمایت هم می‌تواند تأییدی بر قدرت فروشندگان باشد. به همین دلیل وقتی از دستورات پندینگ نوع Stop استفاده می‌کنید، خیالتان آسوده است که طبق مومنتوم جدید بازار وارد معامله شده‌اید.

در زمان استفاده از دستورات پندینگ نیازی نیست که پشت سیستم باشید

در مقالات آموزش حرفه معامله‌گری ما همیشه به معامله گران تازه‌کار پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدای کار از مدیریت معامله خودداری کنند و تنها با تعیین حد ضرر و حد سود وارد معامله شوند. بعد از تعیین حد ضرر و حد سود بهتر است که دست به تغییر معامله نزنید. اما چرا به معامله گران تازه‌کار توصیه می‌شود که معامله را بعد از اجرا تغییر ندهند؟ چون‌که معامله گران تازه‌کار معمولاً توانایی کنترل طمع و ترس خود را ندارند و شاید معامله‌ای که باز کرده‌اند را در همان ابتدای کار با تغییر حد سود یا حد ضرر خراب کنند. یکی از مزایای دستورات پندینگ هم همین است. شما وقتی معامله پندینگی را باز می‌کنید، در همان ابتدای کار حد سود و حد ضرر را مشخص می‌کنید. این کار باعث می‌شود که شما همیشه پشت سیستم منتظر شکست یا بازگشت بازار از سطح مشخصی نمانید. منتظر ماندن در بازار می‌تواند معامله‌گر تازه‌کار را نابود کند و فکر و خیال‌های واهی او را از این حرفه بیزار کند. دستورات پندینگ به شما این اجازه را می‌دهند که بعد از تحلیل بازار و مشخص کردن محل ورود به معامله، دستور را، یا از سطوح قیمتی فعلی اجرا کنید و یا اگر بازار هنوز به محل مورد نظر نرسیده، از دستور پندینگ استفاده کنید. بعد از آن می‌توانید با خیال راحت به سایر فعالیت‌های روزانه خود برسید.

دستورات پندینگ اقدامات اضافی معامله‌گر را حذف می‌کنند

فرض کنید که در بازار سیگنال اینساید باری تشکیل شده است. دیگر نیاز نیست که شما منتظر شکست صعودی یا نزولی این سیگنال بمانید. اگر روند بازار صعودی بود، شما می‌توانید با قرار دادن دستور پندینگ خرید در بالای سیگنال اینساید بار به راحتی از فرصت معاملاتی به وجود آمده استفاده کنید. متأسفانه معامله‌گرانی که همیشه پشت سیستم هستند، بیش از سایرین ضرر می‌کنند. چرا؟ چون‌که بسیاری از معامله‌گرانی که بازار را لحظه به لحظه رصد می‌کنند، شاید ترغیب شوند و پیش از تائید سیگنال وارد معامله شوند و یا اینکه بعد از اجرای معامله با بازار درگیر شوند و به فکر تغییر معامله یا باز کردن پوزیشن های جدید باشند. اگر همیشه حرکات قیمتی بازار را لحظه به لحظه دنبال کنید، در مقطعی به این نتیجه خواهید رسید که باید از این نوسانات سود کنید! همین مسئله موجب افراط در معامله خواهد شد. خوشبختانه دستورات پندینگ به معامله گران اجازه می‌دهد که تا فرآیند تحلیل، سیگنال یابی و ورود به معامله را بدون نیاز به رصد لحظه‌ای بازار انجام دهند.

دستورات پندینگ به عملکرد معامله‌گر نظم می‌دهند

ایجاد دستور پندینگ به شما این اجازه را می‌دهد که تنها بر اساس تحلیل‌ها و سیگنال‌هایی که به دست آورده‌اید در بازار معامله کنید. دور بودن شما از مانیتور مزیت اصلی استفاده از دستورات پندینگ است. ذهن شما درگیر نوسانات لحظه‌ای بازار نخواهد بود و این یعنی بعد از تحلیل و معامله دیگر خودتان را زیر سؤال نخواهید برد! در کنار این، دستورات پندینگ باعث می‌شوند تا شما با تعریف حد ضرر و حد سود یاد بگیرید که برای معاملات خود حد ضرر تعریف کنید و مهم‌تر از آن دیگر نیازی به شما نخواهد بود که پشت سیستم باشید و هر لحظه وضعیت سود و زیان معامله را بررسی کنید. این یعنی فرآیند معامله‌گری شما منظم‌تر خواهد شد. تکرار این موضوع باعث خواهد شد تا تنها زمانی از قیمت‌های لحظه‌ای و فعلی بازار معامله کنید که واقعاً سیگنالی تائید شده دیده شود. اگر زمانی که به بازار نگاه می‌کنید هنوز سیگنال تائید نشده، شما می‌توانید با دستور پندینگ یک معامله شرطی را برای آینده ایجاد کنید. در این روش معامله‌گر یاد می‌گیرد که هیچ کار برنامه‌ریزی نشده‌ای را انجام ندهد. استفاده از دستورات پندینگ به شما نشان خواهد داد که اگر به بازار اجازه دهید تا حرکت کند، نتیجه بهتری از معاملات دریافت خواهید کرد.

مثالی از کاربرد دستور پندینگ (Pending Order)

استفاده از دستورات پندینگ به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا درست از لحظه‌ای که مومنتوم جدیدی در بازار به راه می‌افتد وارد بازار شود. شما می‌توانید از دستورات پندینگ برای سیگنال‌های پرایس اکشن استفاده کنید و زمانی که سیگنال پرایس اکشن عمل کرد، از حرکت قوی بازار سود کنید. بعد از فعال شدن سیگنال پرایس اکشن، مومنتوم جدید بازار برای مدتی تقویت خواهد شد. به طور مثال در نمودار روزانه EURUSD سیگنال پین بار نزولی تشکیل شده است. بهترین کار برای استفاده از این فرصت معاملاتی به این شکل است که از دستور فروش پندینگ (Sell Stop) در زیر پین بار استفاده کنیم. این یعنی وقتی بازار به زیر پین بار حرکت کرد، سیگنال فروش تائید خواهد شد و دستور فروش هم اجرا خواهد شد. در این مثال بعد از فعال شدن پین بار نزولی شاهد سقوط قابل‌توجه EURUSD بودیم.

استفاده از دستورات پندینگ در نمودار روزانه EURUSDاخطار:

هدف اصلی ا fxtime.ir آموزش به همراه معرفی و آگاه سازی هموطنان عزیز از اهداف پشت پرده تبلیغ کنندگان فارکس می باشد و در صورتی که از فرد یا شرکت حقیقی یا حقوقی فعال در بازارهای مالی خارجی اعم از فارکس ، بورسهای خارجی و ... در این مقالات نام برده شده. فقط جهت اگاه سازی بوده و این گونه افراد و شرکت ها مجوزهای لازم جهت فعالیت در بازارهای مالی ایران را ندارند و ممکن است سرمایه شما در خطر بلوکه شدن و یا کلاهبرداری قرار گیرد.اخطاریه تا زمان غیر قانونی بودن فعالیت فارکس در ایران معتبر می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *