چرا معامله گران به نقطه اوج و یا موفقیت نمیرسند. بورس و فارکس

‍‍ 🔷🔶🔷 شایع ترین دلایلی که معامله گران هرگز به نقطه ی اوج خود در تجارت نمی رسند عبارتند :
از گیر کردن در چرخه دیوانه وار معاملات،
بررسی بالا و پایین رفتن قیمت ابزار معاملاتی با وسواس بیش از حد
و همچنین دست کاری ندانسته معاملات زنده یعنی خروج خیلی زود و یا خیلی دیر از آنها.

این معامله گران به طور غریزی می دانند که اندازه پوزیشن های شان بسیار بزرگ است. تجارت در اندازه های بزرگ باعث می شود که بیشتر افراد نسبت به روند صعودی و نزولی بازار دچار وسواس شده و تا زمان خروج از معاملات فکرشان مشغول باشد. آیا تا به حال در طول روز خود را درگیر چک کردن موبایل و یا کامپیوتر دیده اید که در اواسط شب با فکر یک معامله از خواب بیدار شده و احساس کنید که باید سود و یا ضرر آن را چک کنید؟
این رفتار مخرب به سرعت به یک شیوه زندگی مشکل برانگیز تبدیل شده و در نهایت در رفتار مالی و روانی معامله گر تداخل جدی ایجاد می کند.

🔷 چرا معامله گران گرفتار این حلقه مخرب روانی می شوند؟
سه دلیل اصلی برای این مسئله وجود دارد:۱⃣معامله پوزیشن های بزرگ که باعث می شود معامله گر بیش از حد نگران از دست دادن پول در معرض ریسک باشد (پولی که نمی توانند آن را از دست دهند).

۲⃣بسیاری از معامله گران بدون آنکه مهارت و یا بینش یک معامله گر حرفه ای را کسب کرده باشند شروع به معامله می کنند و به همین دلیل مانند قماربازی که تمام دارای اش را در کازینو بر سر میز می گذارد در بازار عمل می کنند. به این ترتیب، بسیاری از معامله گران به صورت ناخودآگاه برای سرگرمی (قمار) تجارت می کنند و آن را یک حرفه در نظر نمی گ

۳⃣اعتیاد به تجارت- بسیاری از معامله گران تکنیسین های حرفه ای نمودار هستند اما آنها به دلیل روزمرگی در تمام طول روز (و حتی شب) برای سرگرم شدن به تماشای صفحه نمایش می پردازند، به علاوه مغز آنها به ترشح دوپامین ایجاد شده در زمان ورود به معاملات اعتیاد پیدا کرده است.

🔹معامله گر باید به جای توجه وسواسی به معاملات به فکر انجام آنها باشد، معامله را آغاز کند، از آن فاصله بگیرد و آن را فراموش کند تا روند طبیعی بازار طی شود. حضور شما در بازار به این دلیل است که از نوسانات آن بهره ببرید؛ بنابراین، در آن تداخل ایجاد نکنید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از پیش برنامه تجاری تان را تعریف کرده و به درستی آن را اجرا کنید، اما پس از ورود به معامله دیگر نباید نقشی در آن داشته باشید، تماشای نمودار به هیچ چیزی کمک نمی کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *