حرف های صمیمی با معامله گران بورس و فارکس

دنیای اقتصاد و بازار به مانند سریال تلویزیونی است انگار به شما سریالی رو پیشنهاد میکنند و شما در قسمت ۱۰۰ این سریال رسیده اید و چیزی از قضیه متوجه نیستید و شما باید سریعا برای متوجه شدن قسمت بعدی خودتون رو برسونید و متوجه بشید انگار از کسی سوال بپرسید اقتصاد خرد به چه شکلی است و برای شما تایم ها و اتفاقات رو بشمارند که در چه تاریخی چه اتفاقی افتاد و در اقتصاد کلان چه اتفاقی افتاد ….
و از کف تاریخچه براتون میگه و مدام باید در حین متوجه شدن این مسایل باید تحلیل ها رویداد ها ،اخبارها رو یاد بگیرید.
و همه تحلیل ها رو باید حداقل یکبار ببینید و نمیتوانید بگویید نه مثلا شنیدم فلان اندیکاتور فلان تحلیل فلان تکنیکال بی فایده است شما پیش میروید و تمامی مباحث تکنیکالی رو پیش میروید.
ولی نباید به قدری درگیر مسائل تکنیکال باشید که تک بعدی به هرچیزی نگاه کنید یا همینطور بنیادی متاسفانه تریدرهای ایرانی قابلیت منعطف بودن ندارن و کمی بازار بهم بریزه بلافاصله این نفرات قفل میکنند.
در این حالت ها باید انظباط رو یاد بگیرید،گاها ترید نکردن رو یاد بگیرید، کنترل شخصیتی را یاد بگیرید و فاکتورهای بسیار زیاد طی زمانی (۴ سال) و این موارد آموزشی از شما درخواست پول و مالی میکند. سوالات بسیار زیادی از من پرسیده میشود که آیا وارد فارکس شویم ؟ یا من بمدت ۲ ماه در فارکس هستم و ۱۰۰۰ دلاربنده به ۲۰۰۰ دلار تبدیل شده و میتونم در دو سال فلان ماشین رو خرید کنم(رویابافی بیهوده) به اولی واقعا میمونم چی بگم چون بگم خوبه و ترس از این رو دارم وارد بازار بشه و بعد ۴ سال زحمت نتونه و شکست بخوره و تمام داراییش از بین بره و به گزینه دومی هیچ نه میتوان خندید نه میتوان توجیح کرد و اجازه داده میشه بازار بهش بفهمونه کجا داره رویاپردازی می‌کنه و در مقابل چه نهاد و بانکها و سرمایه گذار هایی‌.
فارکس جز شغل هایی هست که در نظر نمادهایی وجود داره و براحتی میتوان حساب باز کرد و پول شارژ کرد و خرید و فروش و کلوز و تموم. و متاسفانه کسی متوجه نمیشه وقتی شما وارد عرصه موسیقی میشوید مثل گیتار زدن بعد مدتی متوجه میشوید که ابزار گیتار چیه و بعد یه مدت تمرین شما هم میتونید ولی در این شغل واقعا نمی‌تونید متوجه بشید چون واقعا رویداد ها بسیار متنوع است و هیچ چیزیش مثل دیروز نیست اقتصاد به همین شکله که آقای ترامپ صبح صحبتش به یه شکلی و در عصر به شکلی دیگر است چون اقتصاد براش مهمه و هرجا بتونه و به منفعتش باشه تغییر صحبت میده.
و وقتی شما شروع میکنید به تکنیکال می‌بینید که اینا از صفر به سمت بالا و سمت صفر به سمت پایین حرکت میکنند و بعد اینکه متوجه میشید اینا بدرد نمیخوره یاد میگیرید که برید و فیبو یاد بگیرید و چند فیبو قیمتی یاد میگیرید و میرید فیبو میزنید و بعد متوجه ضعف فیبو میشید مجبور میشید برین الگوهای هارمونیک یاد بگیرید و شروع میکنید با فیبو و هارمونیک جلو می‌رید و بعد می‌بینید باز یه ضعفی داره و متوجه میشید اینجا باید دنبال مسئله زمان باشید و اینم پیدا کردید و تازه متوجه کمبود آیتمی میشوید و باید کامل بشه و میشه الیوت و اینم پیش رفتید و بعد مدتی تازه یاد میگیرید اینا هیچ ارزشی ندارند حتی الیوت متوجه میشین باید با چارت خالی تردید کنید حالا من میگم چارت خالی شما نمیتوانید شروع کنید به چارت خالی ترید کردن حتما باید این لول ها رو بگذرونید و این لول ها حداقل ۳ سال زمان می‌بره و بستگی به راهی هست که طی میکنید.
و ما میگیم اندیکاتور بعد فیبو بعد الیوت بدرد نمیخوره … شما به این فکر نکنید که دنبال چارت خالی باشید و بگید خب این مسائل بدرد نمیخوره …
نمیشه چنین چیزی شما تا زمانی که اندیکاتور رو کار نکردید و ضعفشو متوجه نشدید نمی‌فهمی ضعف فیبو یا هارمونیک کجاس و باید و باید همه اینا رو پیش برید و ردخور نداره
شما هنوز فرق SMA,EMA مووینگ رو‌ ندونی یا مکدی و rsi رو ندونی و بره مستقیم روش الیوت رو پیش بره خب شما چطوری میخواید یاد بگیرید اینطوری یه روز میرین سود میکنید دلگرم میشین و یه روز زیان میکنید بهم میزیزین.
شما باید به این نقطه برسید که پول میزارید و وقتی پولت زیاد از سودت برمیداری.

شما وقتی دنبال استراتژی هستید و وقتی بهش می‌رسید (نیازمند تمامی موارد گفته شده) پولی قرار میدید و مقدار کمی از دست میدید و پول زیادی بدست میارید ۵ درصد از دست میدید ولی ۱۰ درصد بدست میاری همینطوری تصاعدی جلو میرین و حسابتون رشد می‌کنه.
استراتژی هرکسی برای خودش جذابیت و بهتره بگم نکات و هوش مالی داره وقتی از کسی استراتژی میگیرید بعد مدتی متوجه ضعف بالایی میشید ولی میبینید طرف مقابل که به شما این استراتژی رو آموخته خودش بسیار موفقه و شما چندین سال درجا میزنید اینجا مقصر شما نیستید چون اون روش و استراتژی مختص فرد مقابل هست که مشکلات استراتژیشم خودش متوجه میشه ،دنبال استراتژی برای خود باشید، پیش آمده در سود عالی بوده ام با استراتژی که میشه گفت سود یه ماشین خوب یا حقوق چندین سال یه کارمند و همون سود از دست رفته و حتی به زیان ختم شده سودی که آرزوی خیلی ها هست اینجا میشه گفت مشکل از شما نیست شما بازار رو درک کردید ولی گاها به بدشانسی می‌خورین و دقیقا از نقطه استاپ شما برمیگرده و به روندی که مدنظر شما بوده میرسین و نمی‌تونید متصور بشید که چه فشار روانی غالب شده که بهترین سود از دست رفته و حتی به زیان ختم شده و بعد آروم شدن به این نتیجه میرسین گاها مشکل از شما نبوده و استراتژی شما کامل درست بوده و باز میتونید شروع کنید.
ببخشید طولانی شد ولی شاید تونسته باشم به سوالاتی که بابتش حداقل ۵۰۰ پیام تو این چند وقت دریافت کرده بودم پاسخی منطقی بدهم.

👤 Behnam gholami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *