آموزش فارکس و بورس با چاشنی کلاهبرداری

🌟🌟🌟بازارهای خاص و نیاز به آموزشهای خاص🌟🌟🌟
🔶 حتما در فضای مجازی و اینترنت آگهی های فروش و یا آموزش تحلیل گری تکنیکال و یا فاندامنتال را بسیار مشاهده کرده اید. اولین چیزی که پس از تبلیغات اغوا کننده آنها میتوانید مشاهده کنید فهرست این آموزشها است. در این فهرست ها که عموما فهرستی بلند بالا از انواع آموزشهای رایج است میتوانید از الف تا ی روشهای تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال را بیاموزید و به ادعای منتشر کننده آن خبره بازار شوید! در نگاه اول این فهرست بنظر بسیار غنی و پر محتوی می آید در حالیکه نه تنها چنین آموزش هایی برای شما منفعتی ندارد که فقط منجر به سردرگمی بیشتر شما و زیانهای مکرر شما خواهد شد!؟ علت این امر آن نیست که آموزشها درست نیستند بلکه علت در آن است آموزشهای رایج در هر زمینه تخصصی از شما یک فرد عادی آن رشته را خواهد ساخت و همانند یک عوام تحصیلکرده خواهید شد! این چیزی نیست که شما خواهان آن باشید. شما خواهان یادگیری یک حرفه خاص و بسیار حرفه ای بنام تحلیلگری و یا به طریق اولی تر معامله گری در بازارهای مالی هستید و این آموزشی است که در اکثر این موارد حتی بدان اشاره هم نشده است و این نوع آموزشها صرفا تالیف نه چندان جدیدی از یافته های قدیمی است که متاسفانه باعث زیان اکثریت قابل توحهی از فعالین بازار شده است ولی به دلیل عدم آگاهی دریافت کنندگان این آموزشها، به عنوان آموزشهای ویژه و یا پکیج های انحصاری در اختیار آنان قرار میگیرد! این روش ورود به بازار های مالی یکی از سخت ترین روشها است و تنها باعث تاخیر در حرفه ای شدن شما خواهد شد!؟ پس دقت کنید که چه نوع آموزشی را انتخاب میکنید.
🔶🔶 وجوه مشترک همه این دوره ها و یا پکیج های آموزشی در حد اقل سه یا چهار مورد از این موارد هستند:
🔸1- تبلیغات اغوا کننده و غیر قابل باور دارند مثل سریع حرفه ای شدن و یا سود های نجومی و یا با پشتوانه شرکت و یا موسسه (غیر مرتبط با زمینه آموزش) الف و یا ب و امثالهم
🔸2- طول دوره ها کوتاه و یا زمان آموزشها اندک و کوتاه هست . حرفه ای شدن در حرفه ای ترین بازار دنیا نه سهل است و نه سریع!
🔸3- تخفیف های فوقالعاده دارند و رقم قیمت های اولیه آنها نجومی هستند.
🔸4- از عناوین غیر مرتبط با تحلیل گری و یا معامله گری برای آموزش دهندگان استفاده می شود مثل دکتر و مدیر عامل و سرمایه گزار و مالک شرکت الف و … .
🔸5- عموما دارای نام و نشانی مشخص و ثبت شده نیستند.
🔸6- وعده های بسیار دور از ذهن با آنها همراه است.
🔸7- بسته های تکمیلی به عنوان تخفیف و یا هدیه با آنها همراه است که معمولا هم به گفته ارایه دهندگان قیمت هایی معادل و یا حتی بیشتر از خود دوره دارند.
🔸8- معامله گر شدن شما را تضمین میکنند؟! شاید بتوان تحلیلگر شدن کسی را تضمین کرد ولی معامله گر شدن کسی را در جایی نمیتوان تضمین کرد و این فریبی بیش نیست.
🔸9- ادعای فروش سیستم های معاملاتی و یا استراتژی های با دقت و بازدهی بالا با آنها همراه است!
🔸10- متعاقب خرید و یا شرکت در دوره مورد نظر، شما را ترغیب به خرید چند اندیکاتور و یا سیستم معاملاتی ویژه برای افزایش سود دهی و یا گرفتن نقاط بسیار پر سود بازار میکنند.
🔸11-برای نشان دادن موفق بودن ارایه دهنده پکیج از ویدیوها و یا عکسهایی از وی در مکانهای خاص و عموما گرانقیمت استفاده میکنند.
🔸12- در تعریف دوره ها از عبارات مبهم و یا نامفهوم استفاده میکنند.
🔸13- وعده تکمیل روشها و یا استراتژیهای داخل پکیج در آینده را با خود دارند.
🔸14- انحصارا از روشهای غیر بانکی و یا رمز ارزها برای دریافت هزینه ها استفاده میکنند.
🔸15-وعده پشتیبانی طولانی مدت و مشاوره های شخص به شخص را علیرغم هزینه اندک دارند.
🔸16- با شرط افتتاح حساب در کارگزاری خاص و یا آوردن مبالغ خاص در یک حساب خاص و یا مشترک همراه هستند.
🔸17- آموزشهای رایج و معمولی تکنیکال را در خود دارند ولی وعده کاربردی بودن و فراتر از خاص بودن را دارند.
🔸18- برای معرفی افراد و تشویق دیگران به خرید توسط شما برای شما بصورت رفرال تخفیف در نظر میگیرند.
⭐️دقت کنید که اگر مشخصات گفته شده در یک دوره کمتر از چهار مورد هست حتما با تحقیق بیشتر راجع به آن،به تصمیم گیری درست خود کمک کنید ولی اگر بیشتر از ۴ مورد بود فی البداهه ان را رد کنید که جز خسارت برای شما چیزی به همراه ندارد.
🌟یاد آوری این نکته خالی از لطف نیست که فقط درصد اندکی از شرکت کنندگان در بازارهای مالی موفق می شوند به سود مستمر برسند و یا تحلیلگر قابلی شوند و این به خاص بودن بازار و نیز آموزشهای آن نیز مربوط است! اگر میخواهید در بازارهای مالی موفق شوید باید آموزشهای خاص هم داشته باشید و هیچ آموزش رایج و عمومی نمیتواند مسیری کوتاه به موفقیت برای شما ایجاد کند. و طبعا آموزش خاص نیز دارای شرایط خاص می باشد. که مهمترین آنها دسترسی اندک به چنین آموزشهایی برای عموم افراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *