اندیکاتورهای پیشرو(Leading) اندیکاتورهای تاخیری(Lagging) اندیکاتورهای منطبق (Coincidence)

📊تفاوت این اندیکاتورها چیست؟

اقتصاددانان و سرمایه گذاران دائما به دنبال نشانه هایی از رویدادهای پیش روی بازارها و اقتصاد کلان هستند. یکی از مواردی که به شدت مورد بررسی قرار می گیرد، آمارهای اقتصادی یا تجاری هستند که بطور منظم دنبال شده (ماه به ماه) و بنابراین الگوی منظمی را نشان می دهند.
همه اندیکاتورها در یکی از این سه دسته قرار می گیرند:
اندیکاتورهای #پیشرو رویدادهای آینده را نشان می دهند
اندیکاتورهای #تاخیری به عنوان تائید یک الگوی در حال توسعه در نظر گرفته می شوند
اندیکاتورهای #منطبق در زمان واقعی رخ می دهند و وضعیت کنونی اقتصاد را به طور واضح نشان می دهند

اندیکاتورهای_پیشرو

اندیکاتورهای پیشرو یک هشدار قبلی برای اقتصاددانان و سرمایه گذارانی است که امیدوارند روند را پیش بینی کنند.
تصور می شود بازدهی اوراق بهادار اندیکاتور پیشرو خوبی برای بازار سهام است زیرا معامله گران اوراق بهادار روند اقتصاد را پیش بینی و گمانه زنی می کنند ( نمی توان گفت همیشه پیش بینی آنها درست است).
شروع مسکن سازی (Housing starts) : تعداد پروژه های جدید ساخت و ساز مسکونی که شروع به کار کرده اند.
شروع مسکن سازی (Housing starts) نیز یک اندیکاتور پیشرو است. وقتی مسکن سازی شروع به افزایش کند ، بدان معناست که سازندگان نسبت به تقاضا در آینده نزدیک برای خانه های تازه ساخته شده خوش بین هستند. وقتی مسکن سازی کاهش داشته باشد، بدان معناست که سازندگان محتاطانه عمل می کنند. این نشانه آن است که بازار فروش مسکن راکد بوده یا سازندگان بر این باورند که به زودی راکد خواهد شد.
عرضه کلی پول ، که توسط دولت فدرال بررسی می شود، یک اندیکاتور پیشرو بسیار پیچیده است. به طور کلی ، اگر پول زیادی در بازار ، در جیب مصرف کنندگان ، در حساب ها و در گاو صندوق های بانکی آماده برای سرمایه گذاری در توسعه کسب و کارها وجود داشته باشد ، نشان دهنده این است که اقتصاد قوی خواهد بود.

اندیکاتور_تاخیری

اندیکاتور تاخیری تنها پس از وقوع رویداد قابل تشخیص است اما این موجب ناکارآمد بودن آن نمی شود. آنها می توانند الگو را با گذشت زمان تصریح کرده و تائید کنند.

نرخ_بیکاری یکی از مطمئن ترین اندیکاتورهای تاخیری است. اگر نرخ بیکاری در ماه گذشته و ماه پیش از آن افزایش داشته باشد ، نشان می دهد که اقتصاد کل کشور ضعیف عمل کرده است و ممکن است به این ضعف خود ادامه دهد.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ، که تغییرات در نرخ تورم را اندازه گیری می کند ، یکی دیگر از اندیکاتورهای تاخیری است.
رویدادهای اندکی وجود دارد که بیش از افزایش قیمت موجب نوسانات اقتصادی شوند.ارقام و قیمت کلی صنایع کلیدی مانند سوخت یا هزینه های پزشکی به شدت مورد توجه هستند.

اندیکاتورهای_منطبق

اندیکاتورهای منطبق همزمان با وقوع رویداد آنالیز شده و مورد استفاده قرار می گیرند. آنها اعداد کلیدی هستند که تأثیر بسزایی در اقتصاد کلی دارند.
درآمد شخصی یک اندیکاتور منطبق از سلامت اقتصادی است. درآمد شخصی بالاتر نشان دهنده اقتصاد قوی تر است. پایین آمدن درآمدهای شخصی یعنی اقتصاد درگیر چالش است.
تولید ناخالص داخلی (GDP)نیز یک اندیکاتور منطبق است.

نکات ویژه درمورد اندیکاتورهای اقتصادی
یک اندیکاتور می تواند هرگونه آماری باشد که برای پیش بینی و درک روندهای مالی یا اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد.
برخی از اندیکاتور هایی که در طی این سالها به کار گرفته شده اند عجیب بنظر می رسند اما در واقع اعتبار خاصی دارند. اندیکاتور رژ لب توسط لئونارد لودر رئیس شرکت آرایشی Estee Lauder اختراع شد. وی ادعا کرد که افزایش فروش رژلب ، نشانگر اوقات دشوار است؛ و حق با او بود .
با این حال، اندیکاتورهای اجتماعی ، تجاری و اقتصادی از مهم ترین اندیکاتورها هستند که توسط منابع معتبر ، از جمله بخشهای مختلف دولت ایالات متحده منتشر می شوند. همه مبتنی بر نظرسنجی هایی هستند که بطور منظم و معمولاً یکبار در ماه انجام می شوند و به این ترتیب امکان بررسی و تجزیه و تحلیل نتایج در طول زمان فراهم می شود.

@forexiseverything

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *